DRAMAT MIESZKAŃCÓW WILLI GRÜNEBERGA
Dodane przez Gruneberg dnia 14.10.2012

 To nie żarty, ale dramatyczna rzeczywistość, że można wywłaszczyć ludzi z ich rodzinnego domu na podstawie decyzji niezgodnej z prawem. To nie koniec! A następnie...


Rozszerzona zawartość newsa

To nie żarty, ale dramatyczna rzeczywistość, że można wywłaszczyć ludzi z ich rodzinnego domu na podstawie decyzji niezgodnej z prawem. To nie koniec!

A następnie można ich wyrzucić z tego domu nie wydając decyzji o wysokości odszkodowania (specustawa nakazuje wydać taką decyzję miesiąc po uprawomocnieniu się decyzji wywłaszczającej – ona uprawomocniła się już 5 maja 2012 r., ale decyzji o wysokości odszkodowania nie wydano do dzisiaj) i nie przyznając równorzędnego lokalu zamiennego (specustawa nakazuje to w terminie przed upływem 120 dni od wydania decyzji wywłaszczeniowej).

Gdy ukazał się w piątek artykuł w Kurierze, ( tu do przeczytania), który obnażył bezprawne działania Prezydenta Miasta Szczecina, to pospiesznie w piątek wysłano delegacje do mieszkańców willi, żeby nie było draki, bo się ludzi na bruk wyrzuca bez odszkodowania. Widać jak w panice przygotowano nędzne oferty mieszkań zastępczych dla mieszkańców willi (nie mylić z mieszkaniami zamiennymi, które muszą być równorzędne ze standardem mieszkań obecnie zajmowanych), że skierowano je  do osoby niemieszkającej w willi !!!

Dwa pokoje przydzielono osobie niemieszkającej w willi, natomiast osobie, która zajmuje z rodziną cały parter zaoferowano jeden pokój z kiblem na zewnątrz. Te oferty są tylko na miesiąc czasu !!! (podobno można przedłużyć lub stanąć w wieloletniej kolejce o mieszkania w ZBiLK-u).

Teraz będzie prezydent – „car” Szczecina mógł odtrąbić:

„ Nieprawda! Nie wyrzucamy na bruk! Złożyliśmy ofertę mieszkań zastępczych, ale mieszkańcy willi ją odrzucili! I doda – ja nie musiałem nawet takiej oferty im składać, bo specustawa po 120 dniach mnie do tego nie zobowiązuje, to był wyłącznie mój humanitarny gest, którego nie musiałem robić....”

Telewizja szczecińska, która od pewnego czasu dezinformuje w sprawie willi (tu czytaj), wyemituje przesłanie prezydenta – „cara”, a ciemny lud Szczecina, to kupi. Tak jak pozostałe kity na temat Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, bo miasto musi się rozwijać a jednostka nie może blokować.

"Po trupach do celu - cel uświęcą środki”, to dewiza lokalnego cara.

Polecam akcje na FACEBOOKU: http://www.facebook.com/events/114593242031917/

 

pozdrawiam

Mariusz Łojko